XIX Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej – Ostrołęka 12-14.05.2017

W piątek, w niepełnym  składzie, wyruszyliśmy do Ostrołęki na finał wojewódzkich zawodów piłki ręcznej Szkolnego Związku Sportowego. W Ostrołęce nie mogły z nami zagrać – Majka, Lidka i Oliwka – trochę nam ich brakowało. Dziewczyny z klasy VI dotarły dopiero w nocy z piątku na sobotę – prosto z wycieczki klasowej dołączyły do zespołu.

W systemie zawodów Szkolnego Związku Sportowego odbywają się eliminacje – gminne, miejskie, powiatowe i regionalne. W zawodach mogą startować tylko reprezentacje szkolne. W Ostrołęce spotkało się 8 mistrzów regionów /odpowiednik byłych województw/. Nasza szkoła reprezentowała region siedlecki. Na zdjęciach mamy tabliczkę Siedlce – to nie pomyłka.

Po losowaniu utworzono 2 grupy zespołów – w grupach mecze rozegrano systemem „każdy z każdym”.

A – SP 2 Zielonka, SP 1 Wyszków, PSP 9 Radom, SP 336 Warszawa

B – SP 7 Mława, SP Jaktorów, SP 23 Płock, PSP Cegłów.

Wyniki meczów grupowych:

Cegłów – Płock 6-16 /2-10/, Cegłów – Jaktorów 13-15 /5-10/, Cegłów – Mława 7-7 /4-3/.

Poza meczem z Płockiem, który nam nie wyszedł, z pozostałymi zespołami walczyliśmy dzielnie i nie odbiegaliśmy umiejętnościami od przeciwników.

Dzięki lepszej różnicy bramek zajęliśmy trzecie miejsce w swojej grupie i zagraliśmy z ostatnim zespołem grupy A – z Radomiem. Wygraliśmy 12 – 8 /7-4/ i o V miejsce w Igrzyskach spotkaliśmy się powtórnie z Mławą. Tym razem byliśmy lepsi o jedną bramkę i po zwycięstwie 11-10 /5-3/ zostaliśmy piątą szkołą podstawową na Mazowszu. Jest to niezły wynik / byliśmy jedyną szkołą wiejską w tym doborowym towarzystwie/.

Na pochwałę zasługują wszystkie zawodniczki. Mimo zmęczenia walczyły dzielnie do ostatniego meczu.

Specjalne podziękowania dla Pani Malwiny Sankowskiej, która opiekowała się zespołem podczas Igrzysk.

Bramki zdobyły:

• Sara Marzewska – 29
  • Martyna Cyranka – 8
  • Magda Sankowska – 8
  • Magda Floriańczyk – 2
  • Magda Osiecka – 1
  • Kinga Uchaman – 1

Końcowa klasyfikacja XIX Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

1. SP 336 Warszawa
  2. SP 2 Zielonka
  3. SP 23 Płock
  4. SP Jaktorów
  5. PSP Cegłów
  6. SP 7 Mława
  7. SP 1 Wyszków
  8. PSP 9 Radom.

Coś innego na zakończenie. Na każdym wyjeździe testujemy miejscowe place zabaw. Ubaw jest przedni – czyli oprócz meczów znajdujemy czas na zabawę. W Ostrołęce największe wzięcie miała zjeżdżalnia po linie /niektórzy zjazd kończyli trochę wcześniej /wtajemniczeni wiedzą o co chodzi/.