XXIII Podlaski Festiwal Piłki Ręcznej

Facebooktwittergoogle_plusmail

Od piątku 20.04 – do niedzieli 22.04 byliśmy rocznikiem 2004 w Siemiatyczach na kolejnym turnieju piłki ręcznej.

Lubimy przyjeżdżać do Siemiatycz – czujemy się tu zawsze bardzo dobrze, znamy tu wszystkich i  jesteśmy zawsze miło przyjmowani przez gospodarzy. Turnieje w Siemiatyczach mają swój własny i niepowtarzalny klimat.

Nie inaczej było i tym razem. Continue reading „XXIII Podlaski Festiwal Piłki Ręcznej”

XIII Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej w Łukowie

Wiosna – to czas wyjazdu do Łukowa.

W tym roku byliśmy tam od 23 do 25 marca. Nowością jest to, że byliśmy w Łukowie dwoma zespołami – rocznik 2004 i po raz pierwszy na takich zawodach dziewczynki z rocznika 2007.

Dla dziewcząt młodszych był to absolutny debiut w takiej imprezie. Przy pomocy starszego zespołu wytrzymały trudy turnieju bez problemów. Continue reading „XIII Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej w Łukowie”

Zawody powiatowe 2018

Zakończyły się zawody powiatowe w piłce ręcznej dziewcząt.

Reforma oświaty zmusiła nas do rozdzielenia zespołu – część dziewcząt musiała wystąpić w rozgrywkach w kategorii szkół podstawowych a reszta w kategorii gimnazjum.

Taki podział spowodował braki zawodniczek w obu drużynach – niestety czasami w zespole było tylko 6 – 7 zawodniczek a to nie pomogło nam w uzyskaniu dobrych rezultatów. Nie mogliśmy też liczyć na pomoc innych dziewcząt ze szkoły – całkowity brak zainteresowania udziałem w zawodach. Continue reading „Zawody powiatowe 2018”

Gwiazdkowy Turniej Piłki Ręcznej w Zielonce

16 grudnia na swój pierwszy turniej do Zielonki wyjechała drużyna z rocznika 2007.

W turnieju wystąpiło 12 zespołów z Warszawy i Mazowsza.

Nasz zespół rozegrał 5 meczów z których 3 przegrał a 2 wygrał. Jak zaznaczyłem były to pierwsze zawody tego zespołu. Trema dawała o sobie znać, nie zawsze wszystko nam wychodziło na boisku, piłka nie chciała wpadać do bramki przeciwnika – ala pewne doświadczenia meczowe mamy już za sobą.

Mamy nadzieję, że teraz to już będzie tylko lepiej. Continue reading „Gwiazdkowy Turniej Piłki Ręcznej w Zielonce”

Wygrana w Karczewie

Nietypowo, bo w piątek o 18.30 zagraliśmy ostatni mecz pierwszej rundy rozgrywek.

Po trzech tygodniach znowu odwiedziliśmy halę w Karczewie.  MKS Karczew – bardzo dobry zespół i aktualny lider rozgrywek naszej grupy.

Może służy nam późna pora meczu – może przeciwnik nas zlekceważył – może to my zagraliśmy dobry mecz – po końcowym gwizdku wynik 21×14 dla Cegłowa. Ogromna radość i zadowolenie – ograliśmy lidera w jego własnej hali. Continue reading „Wygrana w Karczewie”

Mecz ligowy UKS Cegłów – Ochota Warszawa

W kolejnym meczu w grupie B zmierzyliśmy się w dniu 17.11.2017 z zespołem Ochoty Warszawa.

Mecz wyrównany z obu stron. Poziom umiejętności obu zespołów podobny, co sprawiało, że gra toczyła się równo pod obiema bramkami.

Prowadzenie zmieniało się na korzyść jednego lub drugiego zespołu. Do przerwy przegrywaliśmy 12×14.

Po przerwie zawiodła skuteczność i wykonywanie rzutów karnych /od turnieju w Karczewie mamy z tym problem/. Ostatecznie przegraliśmy 21×26. Continue reading „Mecz ligowy UKS Cegłów – Ochota Warszawa”

Karczew Cup 2017

Po raz IX w Karczewie w dniach 10-12.11.2017 rozgrywany był Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej z udziałem 36 zespołów w trzech kategoriach wiekowych.

Oczywiście i my tam byliśmy.

W kategorii młodziczek – czyli naszej wystartowało 16 drużyn z całej Polski. Turniej był bardzo trudny dla organizatorów i uczestników. Zawody rozgrywane były na trzech halach sportowych, w różnych miejscowościach. Byliśmy zakwaterowani ok. 2 km od miejsca rozgrywek i taka lokalizacja stwarzała pewne problemy w dotarciu na mecze. Continue reading „Karczew Cup 2017”

Liga – mecz drugi

23 październik – gramy z Kontrą Warszawa na Ursynowie.

Mecz dla nas bardzo trudny – nie ze względu na dobry zespół przeciwnika, ale salę, która była mała i bardzo wąska.

Atak skrzydłami nie istniał, a środek był dobrze broniony przez drużynę przeciwną.

W pierwszej połowie dominacja drużyny miejscowej, natomiast po przerwie trochę „załapaliśmy” grę w tych  warunkach i nawet druga połowa należała do nas – niestety straty były za duże, żeby je odrobić. Continue reading „Liga – mecz drugi”

XVI Puchar Podlasia w Siemiatyczach

20-22.10.2017 jesteśmy w Siemiatyczach.

To już XVI Puchar Podlasia – dla nas trzeci. Do Siemiatycz zawsze jedziemy z przyjemnością – i nie chodzi tylko o wyniki sportowe.

Fajna atmosfera, znajome zespoły, odnawiane znajomości i przyjaźnie – prawie rodzinny turniej.

Sportowo w stawce 9 zespołów zajęliśmy 5 miejsce – raczej dobre – przed turniejem raczej na takie nie liczyliśmy /dlatego to V miejsce uszczupliło trochę kieszeń trenera – o czym wiedzą tylko wtajemniczeni/. Continue reading „XVI Puchar Podlasia w Siemiatyczach”