„Gramy w ręczną” w Winnicy

Wtorek – 10 października w sile 42 dziewcząt z klas I – VII jedziemy do zaprzyjaźnionej szkoły w Winnicy k.Pułtuska aby z wspólnie z uczniami tamtejszej szkoły przez cały dzień zawrzeć bliższą znajomość z piłką ręczną.

Wyjazd został zorganizowany z projektu „Gramy w ręczną” w którym nasza szkoła bierze czynny udział /na całym Mazowszu tylko 10 szkół zostało przyjętych do tego przedsięwzięcia/.

Całość wyjazdu opisana jest na stronie szkoły, natomiast na stronie UKS -u spróbuję opisać aspekt sportowy wyjazdu.

Dziewczęta z Cegłowa zostały podzielone na cztery zespoły:

1. Cegłów I       / klasy I – III Trener Pani Zosia /,
  2. Cegłów II      / klasa IV b Trener Pani Zosia /,
  3. Cegłów III     / klasa IV a Trener Pani Edyta /,
  4. Zespół ligowy KL V- VII Trener Pani Edyta.

Młodsze zespoły grały systemem „każdy z każdym” po 8 minut.

Zespól UKS-u grał dwumecz z podobnym zespołem z Winnicy 2×24 minuty.

Wyniki:

• Cegłów I – Winnica             2 x 2
  • Cegłów II – Winnica II        5 x 1
  • Cegłów III – Cegłów I         6 x 1
  • Winnica I – Cegłów II         0 x 8
  • Cegłów III – Winnica II      5 x 1
  • Cegłów I – Cegłów II          2 x 3
  • Winnica I – Cegłów III        0 x 5
  • Cegłów I – Winnica II         1 x 5
  • Cegłów III – Cegłów II        3 x 4.

W meczach zespołów ligowych dwa razy wygrał zespół z Cegłowa 10×7 i 15×7.

Należy pochwalić najmłodsze dziewczynki i warto wymienić Zuzię Kaczorek /I klasa/, Olę Sadoch, Oliwkę Uchman i Olę Żuber. Dziewczynki te zdobyły pierwsze w życiu bramki w meczach piłki ręcznej.

Pozostały skład najmłodszego zespołu: Natalka Uchman /bramka/, Hania Antosiewicz, Julka Boryszewska, Karolina Pytel, Maja Serwatko, Maja Osińska, Sylwia Mistewicz i Amelia Urbańska.

W klasach czwartych najwięcej bramek zdobyły: Zuzia Wąsowska – 11, Julka Kieliszczyk – 9, Julka Aniszewska – 3 i Natalka Mistewicz – 3.

Wszystkie dzieciaki otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy a najmłodszy zespół także pamiątkowe koszulki.

Ogromne podziękowania dla wszystkich, dzięki którym ta impreza się udała.

Zapraszamy do galerii zdjęć: Gramy w ręczną